بلاروس

زیمنس برنده سفارش جذاب تامین تجهیزات نیروگاهی در بلاروس

زیمنس از قطعی شدن یک قرارداد جدید برای تامین تجهیزات نیروگاه‌های بار بیشینه در بلاروس خبر می‌دهد. در اواخر پاییز سال جاری، زیمنس سفارش مشابهی در این کشور دریافت کرده ‌بود که بر اساس آن، پنج واحد توربین گاز را برای نیروگاه بار بیشینه منطقه ویتِبسک تامین می‌کند. براساس قرارداد جدید، زیمنس متعهد شده شش واحد دیگر از توربین گاز اس‌جی‌تی-۸۰۰ را برای نصب در بلاروس تولید و عرضه نماید.

شرکت دولتی آریوئی مینسک‌اِنرگو، این سفارش جدید را ارائه کرده و انتظار می‌رود ماشین‌های مذکور، در دسامبر ۲۰۲۱ نصب و راه‌اندازی شوند. یک نیروگاه جدید ۳۰۰ مگاواتی در مینسک میزبان این شش ماشین زیمنس خواهد بود. این مجموعه می‌تواند در شرایطی که شبکه برق بلاروس در حالت بار بیشینه قرار می‌گیرد، تا ۷۰۰ ساعت کاری بطور مستمر کار کند. این نیروگاه با قابلیت انجام ۳۵۰ استارت سرد در سال طراحی شده و هر استارت سرد آن، پانزده دقیقه به طول می‌انجامد.

مدیرعامل مینسک‌اِنرگو، زمان کوتاه راه‌اندازی ماشین‌های زیمنس را بعنوان گزینه‌ای مهم در انتخاب آنها برای نیروگاه بار بیشینه جدید بلاروس برشمرد. زیمنس علاوه بر تامین شش واحد توربین گاز اس‌جی‌تی-۸۰۰، ژنراتورها و سامانه کنترل پی‌سی‌اس۷ را نیز برای این نیروگاه تامین می‌کند. عقد دو قرارداد برای تجهیز و پشتیبانی از نیروگاه‌های بار بیشینه بلاروس در فاصله زمانی کمتر از سه ماه، جای پای زیمنس را در بازار این کشور مستحکم‌تر می‌کند.

منبع:

Diesel and Gas Turbine

 

*تامین تجهیزات برای نیروگاه باربیشینه بلاروس توسط زیمنس

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها