رکورد دو میلیون ساعت پرواز عملیاتی برای موتورهای پرت‌اندویتنی در هند

بنابر اعلام پرت‌اندویتنی، موتورهای توربوفن دنده‌ای ساخت این شرکت، نصب‌شده بر روی هواپیماهای مسافربری ایرباس ای۳۲۰نئو متعلق به شرکت‌های ایندیگو و گو ایر، رکورد دو میلیون ساعت پرواز عملیاتی را به ثبت رسانده‌اند. شرکت ایندیگو استفاده عملیاتی از هواپیمای ای۳۲۰نئو را از مارس ۲۰۱۶ آغاز کرد و شرکت گو ایر در ژوئن همان سال، پروازهای برنامه‌ای با این هواپیمای روزآمد را کلید زد.

بیش از ۱۸۰ فروند انواع جت مسافربری ایرباس مجهز به موتورهای توربوفن دنده‌ای پرت‌اندویتنی در هند مشغول به کار هستند. در مجموع، بیش از ۹۰۰ فروند هواپیما در نقاط مختلف جهان، تحت مالکیت و کاربری ۵۰ شرکت هواپیمایی مختلف، به موتورهای توربوفن دنده‌ای پرت‌اندویتنی مجهز شده‌اند.

این هواپیما در سه خانواده ایرباس ای۳۲۰نئو، ایرباس ای۲۲۰ و امبرائر ئی۲ قابل‌ذکر هستند. بنابر اعلام پرت‌اندویتنی، از زمان آغاز بهره‌برداری عملیاتی از این موتورها در ناوگان هواپیمایی غیرنظامی جهان از سال ۲۰۱۶ تاکنون، مصرف سوختی معادل ۴۰۰ میلیون گالن و کاهش آلایندگی کربن معادل ۳،۸ تن به ثبت رسیده‌است. ادعا شده بهره‌وری موتورهای توربوفن دنده‌ای پرت‌اندویتنی در مقایسه با نمونه‌های مشابه از حیث مصرف سوخت و تولید آلایندگی، ۲۰ درصد کارآمدتر است.

 

منبع:

businesstoday

 

*سفارش ۱۰ میلیارد دلاری ایرلاین هندی برای موتورهای هوایی

*نیروگاه ۲۹ مگاواتی رولزرویس برای پایانه گاز مایع طبیعی در هند

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها