رولز رویس

تداوم رونق کسب‌وکار رولز رویس در بازار چین

بخش سامانه‌های تولید توان رولز رویس، قراردادهایی را با شرکای چینی به امضا رسانده که در قالب آنها، امکان عرضه صدها دستگاه موتورهای ام‌تی‌یو و تجهیزات تولید توان به این کشور مهیا خواهد شد. بخش قابل‌توجهی از این سفارش‌ها، از چهار حوزه صنعت نیروگاهی، ساخت‌وساز، معدن و حمل‌ونقل ریلی ارائه شده‌است. خبر مربوط به امضای این سندهای همکاری، در چهارمین نمایشگاه بین‌المللی واردات چین سی‌آ‌ی‌آی‌ئی اعلام شد. در حوزه نیروگاهی، رولز رویس توافقنامه‌ای را با دو مشتری چینی موسوم به ئی‌پی‌جی و سومک به امضا رسانده‌است.

شرکت چینی ئی‌پی‌جی قصد دارد ۳۰۰ واحد موتور دیزلی ام‌تی‌یو از نوع سری ۴۰۰۰ را خریداری نماید. قرار است مونتاژ این دیزل ژنراتورهای ام‌تی‌یو در خاک چین انجام شود. شرکت سومک نیز قرارداد مشابهی را برای خرید موتورهای دیزلی از ام‌تی‌یو ارائه کرده‌است. در سایر حوزه‌ها می‌توان به سفارش شرکت اکس‌سی‌ام‌جی برای خرید ۴۵ واحد موتور سری ۲۰۰۰ و ۱۰ واحد موتور سری ۴۰۰ اشاره کرد. شرکت توسعه فناوری چائوتیفوبانگ نیز ۲۰ دستگاه موتور سری ۱۵۰۰ را برای استفاده در قطارها و استفاده در سامانه پیشران قطارها سفارش داده‌است. سفارش اخیر، نخستین مورد برای کاربرد در صنعت ریلی بشمار می‌رود. رولز رویس توافقنامه همکاری را با شرکت ماشین‌آلات گوانگشی یوچای به امضا رسانده‌است. این شرکت چینی، موتورهای ام‌تی‌یو سری ۴۰۰۰ را در خاک این کشور تولید می‌کند.

رولز رویس برنامه تولید موتورهای ام‌تی‌یو در چین را از سال ۲۰۰۶ دنبال می‌کند و اخیرا کارخانه‌ای را در منطقه سوژو به همین منظور راه‌اندازی کرده‌است. مدیران ارشد رولز رویس با توجه به اهمیت بالای بازار چین و رشد قابل‌توجه تقاضا در این کشور برای محصولات خود، فرآیندی را دنبال می‌کند که در آن، همه مراحل از عقد قرارداد فروش تا تحقیق و پژوهش، تولید و خدمات نگهداری، پشتیبانی و سرویس در خاک این کشور به مشتریان ارائه شود.

 

منبع:

Diesel & Gas Turbine

 

*هوانوردی عمومی چین از منظر نوع موتور

*توسعه کسب‌وکار موتورهای لیپ در چین

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها