هواپیمای باربری

جایگزینی موتور برای هواپیمای باربری شرکت هواپیمایی آذربایجان

شرکت هواپیمایی سیلک وِی وِست مستقر در جمهوری آذربایجان، از توافق با رولز رویس برای تامین موتورهای جایگزین برای ناوگان هواپیماهای باربری بوئینگ ۷۴۷ خود خبر می‌دهد. این هواپیماها هم‌اکنون نیروی پیشران خود را از موتورهای توربوفن آربی۲۱۱ تامین می‌کنند. خبر این توافق، پس از برگزاری نمایشگاه هوایی بین‌المللی دوبی۲۰۲۱ رسانه‌ای شد. در اوایل سال جاری میلادی، شرکت آذربایجانی قصد داشت هواپیمای باربری بوئینگ  ۷۷۷اف را سفارش دهد. در ناوگان ۱۲ فروندی بی۷۴۷ این شرکت، هفت فروند از نوع ۴۰۰اف هستند.

سه فروند از هواپیماهای ۷۴۷-۴۰۰اف ملکی این شرکت، به موتورهای آربی۲۱۱ مجهز هستند. همچنین دو فروند دیگر مجهز به این موتور، از شرکت روسی اسکای گیتس اجاره شده‌است. علاوه بر این، شرکت سیلک وی وست، دو فروند بی۷۴۷-۴۰۰اف مجهز به موتورهای پی‌دبلیو۴۰۰۰ محصول پرت‌اندویتنی دارد. از دیگر هواپیماهای این شرکت می‌توان به پنج فروند بوئینگ ۷۴۷-۸اف با موتورهای جی‌ئی‌نکس محصول جنرال الکتریک اشاره کرد.

بنابر اعلام مسئولان شرکت آذربایجانی، توافق اخیر با رولز رویس به گونه‌ای منعقد شده که از قابلیت بهره‌برداری عملیاتی ناوگان کامل هواپیماهای بی۷۴۷ این شرکت تا سال ۲۰۲۶، پس از جایگزینی موتورهای آربی۲۱۱ اطمینان حاصل شود. این شرکت آذربایجانی امیدوار است با بروزرسانی موتورهای هواپیمای باربری خود با کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری، موفق به جذب سهم بزرگتری از بازار و تثبیت درآمدهای قابل‌ملاحظه در سال‌های پیش رو شود.

 

منبع:

flightglobal

 

*تولید ۸.۱ میلیارد کیلووات ساعت برق در مدت چهار ماه در جمهوری آذربایجان

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها