توربین گاز صنعتی AL-31ST

آزمایش عملکردی نمونه ارتقایافته توربین گاز صنعتی AL-31ST

برنامه آزمایش‌های عملکردی نمونه ارتقایافته توربین گاز صنعتی ای‌ال-۳۱اس‌تی، محصول شرکت یو‌ام‌پی‌او وابسته به اتحادیه موتورسازان روسیه یوئی‌سی، در ایستگاه تقویت فشار پولانیا در منطقه‌ای از خاک روسیه در نزدیکی مرز قزاقستان وارد مرحله اجرایی شده‌است. همکاری شرکت یو‌ام‌پی‌او و واحد انتقال گاز شرکت گازپروم در ارتقاء و بهسازی توربین‌های گاز ای‌ال-۳۱اس‌تی با هدف تقویت فشار در خطوط انتقال، از سال ۲۰۱۲ بطور جدی آغاز شده‌است. نمونه ارتقاءیافته اخیر این ماشین، به پره‌های توربین جدید و یک توربین پرفشار روزآمد مجهز شده و همچنین کمپرسور کم‌فشار و پره‌های آ‌ی‌جی‌وی آن بهسازی شده‌اند.

علاوه بر توربین گاز منتقل‌شده به ایستگاه فشار باشقیرستان، پیش از این در سال جاری میلادی، یک واحد دیگر از ماشین ای‌ال-۳۱اس‌تی به ایستگاه تقویت فشار شاران و دو واحد نیز به یک ایستگاه تقویت فشار دیگر در خاک روسیه متعلق به شرکت انتقال گاز سیبری منتتقل شده‌است. ماشین ای‌ال-۳۱اس‌تی نمونه صنعتی مشتق‌شده از موتور هوایی ای‌ال-۳۱ است که با محدوده توان ۱۶ مگاوات، عمدتا در ایستگاه تقویت فشار در شبکه انتقال گاز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

توربین گاز صنعتی AL-31ST

بهره‌وری این ماشین ۳۵،۵ درصد گزارش شده و نسبت به ماشین‌های مشابه، از عملکرد بهتری برخوردار است. هم‌اکنون بیش از ۸۰ واحد توربین گاز صنعتی ای‌ال-۳۱اس‌تی، در تاسیسات مختلف شرکت گازپروم مورد استفاده قرار گرفته‌اند. با توجه به تقویت گسترش شبکه بهره‌برداری از این ماشین صنعتی، روستک از آغاز سال ۲۰۲۲، برنامه جامعی را برای تربیت نیروی انسانی جهت بهره‌برداری و ارائه خدمات پشتیبانی میدانی بهتر از این توربوکمپرسورها در نقاط مختلف خاک روسیه مدنظر دارد.

 

منبع:

uecrus

 

*حمایت گازپروم از عرضه توربین جدید مشتق از موتور هوایی AL-31

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها