موتورهای توربوفن دنده‌ای

پیوستن کره جنوبی به شبکه تعمیر و نگهداری موتورهای توربوفن دنده‌ای

توافقنامه اخیر شرکت هواپیمایی کره با پرت‌اندویتنی برای ارائه خدمات نگهداری، تعمیر و بازسازی موتورهای توربوفن دنده‌ای پرت‌اندویتنی، راه را برای افزایش رقابت این شرکت در حوزه تعمیر و نگهداری صنعت هوایی غیرنظامی هموارتر کرده‌است. با تکیه بر بهره‌وری بالا و عملکرد مطلوب موتورهای توربوفن دنده‌ای انتظار می‌رود این نسل از موتورها، بخش بزرگی از بازار صنعت حمل و نقل هوایی غیرنظامی جهان را در آینده‌ای نزدیک از آن خود کند.

شرکت هواپیمایی کره، موتور توربوفن پی‌دبلیو۱۱۰۰جی-جِی‌ام محصول پرت‌اندویتنی را برای تجهیز ناوگان هواپیماهای مسافربری ایرباس ای۳۲۰نئو خود انتخاب کرده‌است. پرت‌اندویتنی شبکه جهانی خدمات تعمیر و نگهداری موتورهای توربوفن خود را با مشارکت شرکت‌های مختلف از جمله شرکت موتورهای هوایی ژاپن، ام‌تی‌یو، لوفت‌هانزا و دلتا تِک ایجاد کرده‌است. پیوستن خطوط هوایی کره به این شبکه، مزایای زیادی برای آن به دنبال خواهد داشت. انتظار می‌رود توانمندی عملیاتی ارائه خدمات باز کردن موتور، جمع کردن قطعات و مجموعه‌ها و آزمایش کامل خانواده موتورهای پی‌دبلیو۱۱۰۰جی توسط شرکت هواپیمایی کره، تا نیمه سال ۲۰۲۳ بطور کامل محقق شود.

در حال حاضر، بیش از ۱۱۰۰ فروند هواپیما مجهز به موتورهای توربوفن دنده‌ای در ناوگان عملیاتی در نقاط مختلف جهان مشغول بکار هستند و شرکت پرت‌اندویتنی در حال حاضر بیش از ده هزار سفارش از ۸۰ ایرلاین مختلف را برای این نوع موتورها ثبت کرده‌است. شرکت هواپیمایی کره تنها ایرلاین این کشور بشمار می‌رود که مرکز تعمیر و نگهداری در تشکیلات خود راه‌اندازی کرده‌است. اولین بار در سال ۱۹۷۶، ارائه خدمات تعمیرات سنگین بر روی هواپیماهای بوئینگ۷۰۷ در این مرکز آغاز شد و از آن زمان تاکنون، بیش از ۴۶۰۰ دستگاه موتور در این مرکز مورد بازسازی قرار گرفته‌است.

#موتور توربوفن #تعمیر و نگهداری موتورهای هوایی #Pratt & Whitney

منبع:

koreanair

 

*دریافت بیش از ۸۰۰ سفارش برای موتورهای توربوفن دنده‌ای پرت‌اندویتنی

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی