افزایش سود سافران

افزایش سود سافران علیرغم کاهش فروش این شرکت در ۲۰۲۱

افزایش سود سافران

شرکت فرانسوی سافران، بعنوان یکی از تامین‌کنندگان اصلی صنعت هوافضای جهان، گزارش مالی خود در سال ۲۰۲۱ را منتشر کرد. در این گزارش، افزایش سود سافران علیرغم کاهش فروش این شرکت در سال ۲۰۲۱ خودنمایی می‌کند. بر این اساس، سود این شرکت در سال ۲۰۲۱، رشدی معادل ۷،۱ درصد را نسبت به سال قبل از آن تجربه کرده‌است. کاهش فروش این شرکت فرانسوی نیز عمدتا ناشی از توقف عرضه جت مسافربری بوئینگ۷۸۷ است که بخاطر کاهش تقاضا برای سفرهای هوایی دوربرد رخ داده‌است.

ببینید: ٖمجموع درآمدهای سافران

سافران تامین‌کننده سامانه ارابه فرود برای هواپیماهای دریم‌لاینر است. درآمد سافران در سال گذشته میلادی با کاهش ۷،۵ درصدی، به ۱۵،۲ میلیارد یورو رسیده‌است. بر اساس برآوردهای مالی سافران، انتظار می‌رفت با تحقق فروش ۱۵،۴ میلیاردی، درآمد عملیاتی بالغ بر ۱،۷۵ میلیارد یورو حاصل شود که در عمل این اتفاق در ۲۰۲۱ رخ نداد. در عین حال، رونق‌گرفتن صنعت حمل‌و‌نقل هوایی در بخش هواپیماهای مسافربری باریک‌پیکر، پس از رکود ناشی از بحران همه‌گیری کوید۱۹، تاثیر خود را در افزایش فروش و درآمد سافران در حوزه تامین موتور برای این پرنده‌ها نشان داده‌است.

بخوانید: تاریخچه نشان تجاری شرکت سافران

بر اساس انتخاب مشتریان ایرباس و توافق سافران با غول هواپیماسازی اروپا، نزدیک به نیمی از هواپیماهای مسافربری باریک‌پیکر این شرکت به موتورهای توربوفن ساخت سافران مجهز خواهند شد. انتظار می‌رود نرخ تولید هواپیماهای باریک‌پیکر ایرباس تا تابستان ۲۰۲۳، به ۶۵ فروند در ماه برسد. به همین نسبت، سافران به افزایش سهم خود در بازار تعمیر و بازسازی موتورهای هوایی نیز چشم اندوخته و انتظار دارد در سال‌های آینده، به طور متوسط ۲۵ تا ۳۰ درصد رشد درآمد سالانه در این بخش از صنعت هوانوردی را برای خود شاهد باشد. سافران انتظار دارد در سال ۲۰۲۲، مجموع فروش خود را به ۱۸،۲ میلیارد یورو برساند.

 

منبع:

reuters

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها