تامین تجهیزات دو نیروگاه چینی توسط زیمنس

تامین تجهیزات دو نیروگاه چینی با بکارگیری توربین گاز زیمنس

تامین تجهیزات دو نیروگاه چینی توسط زیمنس

در راستای تامین تجهیزات دو نیروگاه چینی توسط زیمنس این شرکت قصد دارد تا چهار واحد توربین گاز کلاس اچ را برای نیروگاه‌های سیکل ترکیبی در منطقه خلیج بزرگ گوانگ‌دونگ (GBA) در جنوب چین تامین کند. علاوه بر آن، قراردادهای جداگانه با شرکت گوانگ‌دونگ انرژی و گروه انرژی شنژن، ساخت نیروگاه‌های جدید و روزآمد را دربر می‌گیرد و به برآورده شدن تقاضای روزافزون برق در منطقه کمک می‌کند. این پروژه‌ها همچنین شامل فروش صدمین واحد از توربین گازی SGT-8000H نیز می‌شود.

مطابق با یک قرارداد با گوانگ‌دونگ انرژی، زیمنس انرژی تجهیزات یک نیروگاه سیکل ترکیبی ۶۷۵ مگاواتی را تامین می‌کند که شامل یک توربین گاز SGT5-8000H، یک توربین بخار، دو ژنراتور و تجهیزات جانبی مرتبط است. ارائه خدمات تعمیر و نگهداری طولانی‌مدت برای این نیروگاه در گوانگژو که متعلق به شرکت Guangdong Yuehua است، نیز بر عهده زیمنس خواهد بود. نیروگاه زغال‌سنگ موجود، به یک نیروگاه گازی با بهره‌وری بالاتر تبدیل خواهد شد که این امر، انتشار دی‌اکسیدکربن را بیش از ۶۰ درصد کاهش می‌دهد. این نیروگاه سالانه ۲.۳ میلیارد کیلووات ساعت برق تولید خواهد کرد و انتظار می‌رود در اواسط سال ۲۰۲۳، به بهره‌برداری عملیاتی برسد.

این قرارداد با شنژن انرژی همچنین شامل تامین سه واحد توربین گاز کلاس H برای فاز دوم پروژه در نیروگاه دانگبو و ارتقا نیروگاه ماوان است. تجهیزات این نیروگاه‌ها شامل سه توربین گازی SGT5-8000H، سه توربین بخار SST-5000، سه ژنراتور SGen5-3000W و تجهیزات جانبی است. این دو نیروگاه که هر دو در شنژن واقع شده‌اند، قرار است به ترتیب تا پایان سال ۲۰۲۳ و اواسط سال ۲۰۲۴ به بهره‌برداری برسند. انتظار می‌رود مجموع تولید برق سالانه این دو نیروگاه بیش از شش میلیارد کیلووات ساعت باشد.

منطقه GBA با جمعیتی بیش از ۷۰ میلیون نفر، یکی از پویاترین مناطق چین بشمار می‌رود. بنابر اعلام زیمنس، هدف GBA، تبدیل شدن به یک مرکز جهانی نوآوری در فناوری علمی و الگوی توسعه پایدار برای کشور است. در دسامبر ۲۰۱۹، زیمنس انرژی و شنژن انرژی یک مشارکت استراتژیک در زمینه تحقیق و توسعه و انرژی هوشمند و سبز را بنا نهادند.

توربین SGT-8000H با ۸۸ واحد در چهار قاره و بیش از ۲.۵ میلیون ساعت کارکردی، در کلاس خود در بازار پیشرو است. از زمان راه‌اندازی، توان خروجی آن از ۳۷۵ مگاوات به ۴۵۰ مگاوات با بهره‌وری بیش از ۶۲ درصد در سیکل ترکیبی افزایش یافته‌است.

” بخوانید: روند توسعه توربین‌های گازی صعنتی

بهره‌وری بالای سیکل ترکیبی آن، انتشار ناکس کم و انعطاف‌پذیری عملیاتی باعث می‌شود این توربین برای طیف گسترده‌ای از کاربردها، از شرایط اوج مصرف در سیکل ساده و تولید همزمان گرما و توان (CHP) تا نیروگاه‌های بار پایه، ایده‌آل باشد. توربین SGT-8000H همچنین قادر است با تزریق هیدروژن، میزان انتشار دی‌اکسیدکربن را تا حد زیادی کاهش ‌دهد.

منبع:

dieselgasturbine

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها