توربین پرقدرت میتسوبیشی در تایلند

آغاز کار سومین توربین پرقدرت روزآمد میتسوبیشی در تایلند

توربین پرقدرت میتسوبیشی در تایلند

سومین واحد از هشت واحد توربین گاز M701JAC که قرار است در نیروگاه گلف SRC در ایالت چونبوری نصب شود، وارد چرخه بهره‌برداری عملیاتی شد. بهره‌برداری از این توربین توسط میتسوبیشی پاور انجام شده که در ۳۱ مارس سال جاری عملیاتی شده‌است. اولین واحد توربین گاز این نیروگاه که آن هم از نوع M701JAC بوده، در مارس ۲۰۲۱ به بهره‌برداری عملیاتی رسیده‌است. دومین واحد از این توربین گاز در تاریخ اول اکتبر ۲۰۲۱ بطور کامل عملیاتی شده‌است. بر این اساس، با سرمایه‌گذاری مشترک شرکت تایلندی گلف انرژی و شرکت سرمایه‌گذاری و بازرگانی میتسوی ژاپن، سازوکاری برای تامین و نصب ۸ واحد توربین گاز پرقدرت میتسوبیشی در یک نیروگاه سیکل ترکیبی تایلند با ظرفیت مجموع ۵۳۰۰ مگاوات انجام شده‌‎است. این نمونه از توربین ۱.۶ میلیون ساعت کارکرد را به ثبت رسانده و ۸۳ واحد فعال در سراسر جهان دارد.

” بخوانید: آغاز کار اولین توربین پرقدرت روزآمد میتسوبیشی در تایلند “

میتسوبیشی پاور با استفاده از راه‌حل‌های دیجیتال خود موسوم به تامانی با قابلیت تحلیل و پایش داده‌های عملکردی، مبتنی بر هوش مصنوعی، پشتیبانی مطمئنی را برای کارکرد و نگهداری از این سه واحد توربین نصب‌شده به مشتری ارائه می‌دهد. ساخت پنج واحد باقیمانده آغاز شده و انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۴، به پایان برسد.

” بخوانید: آغاز بهره‌برداری عملیاتی از توربین گاز میتسوبیشی در نیروگاه تایلند “

دو نیروگاه بزرگ دیگر در استان‌های چونبوری و رایونگ، تقریبا در ۱۳۰ کیلومتری جنوب شرقی بانکوک، در دست ساخت هستند. هر کدام از این نیروگاه‌ها دارای توان خروجی ۲۶۵۰ مگاوات خواهند بود و از گاز طبیعی به‌عنوان منبع سوخت اولیه خود استفاده می‌کنند. تجهیزات نصب‌شده در این دو نیروگاه بصورت مجموعه متشکل از توربین گاز، توربین بخار، ژنراتور بازیافت حرارتی بخار و یک ژنراتور دیگر خواهد بود. شرکت صنایع سنگین میتسوبیشی تامین توربین‌های گاز را بر عهده دارد و تامین سایر تجهیزات بر عهده شرکت میتسوبیشی الکتریک است. برق تولیدشده به اداره تولید برق تایلند فروخته خواهد شد تا منبع قابل اعتماد و بسیار کارآمد انرژی پاک را در اختیار کشور قرار دهد.

 

منبع: 

mhi

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی