توربین گاز SGT-800

توربین گاز SGT-800 محصول زیمنس برای تمام فصول

توربین گاز صنعتی SGT-800 زیمنس، توان خروجی معادل ۴۷.۵ تا ۵۰ مگاوات را تامین می‌کند. کمپرسور محوری این ماشین، پانزده مرحله است و سه مرحله پره هدایت‌کننده متغییر بر روی آن نصب شده‌است. نسبت فشار کمپرسور این ماشین از ۲۱ تجاوز می‌کند و دمای گاز خروجی آن نزدیک به ۵۵۰ درجه سانتیگراد است.

این ماشین در سال ۱۹۹۹ به بازار معرفی شد. فروش این توربین تا ۲۰۱۱، تعداد ۱۳۱ عدد گزارش شده‌است. مجموع ساعات عملیاتی ثبت‌شده برای این ناوگان در حدود ۱,۳۰۰,۰۰۰ ساعت اعلام شده‌ و ضریب دسترسی ۹۸ درصدی و قابلیت اطمینان ۹۹,۸ درصدی آن، کارنامه‌ای درخشان را برای زیمنس به دنبال داشته‌است. مشتریان اصلی SGT-800 روسیه و اروپا هستند که بیشترین آمار عرضه جهانی در این مناطق به ثبت رسیده‌است.

متخصصان زیمنس ماشین SGT-800 را در تاسیسات این شرکت آلمانی در شهر فینس‎پانگ سوئد برای تحویل به مشتری آماده می‏‌کنند. زیمنس در سال ۲۰۱۹ قرارداد فروش ۵ واحد از این ماشین‎‌ها به بلاروس را امضا کرد.

” بخوانید: تحویل اولین توربین زیمنس SGT-800 به مشتری در بلاروس

زیمنس در سال ۲۰۱۶، سفارشی از چین برای خرید چهار واحد از این توربین گاز را دریافت کرد. این ماشین‎‌ها در دو نیروگاه در مناطق مرکزی چین نصب شده‌‎اند.

” بخوانید: تامین تجهیزات دو نیروگاه چینی با بکارگیری توربین گاز زیمنس

زیمنس انرژی در پائیز ۲۰۲۰ یک واحد توربین گاز روزآمد SGT-800 را در نیروگاه سیکل ترکیبی ۶۵ مگاواتی ککلی در جمهوری کنگو نصب کرد. این کشور در غرب آفریقا واقع شده‌است.

” بخوانید: توربین گاز SGT800 برای نیروگاه گازسوز موزامبیک

پیکربندی‎‌های مختلف نیروگاه سیکل ترکیبی مبتنی بر ماشین SGT-800 با مشخصه‌‎های عملکردی متفاوت در پایگاه اطلاع رسانی زیمنس ارائه شده‌است.

ماژول‎‌های اصلی توربین گاز SGT-800 در تصویر مشخص شده‌است.

یک واحد توربین گاز SGT-800 در پیکربندی پکیج سینگل لیفت در تصویر دیده می‎‌شود. زیمنس در بهار ۲۰۱۸ شش واحد از این توربین گاز را به پاناما فروخت.

” بخوانید: شرکت زیمنس برنده قرارداد نیروگاه گازی پاناما شد

منبع:

siemens

#زیمنس #توربین گاز صنعتی

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها