توربین گاز GE7HA.02

آغاز بهره‌برداری عملیاتی از یک واحد توربین گاز کلاس اچ جنرال الکتریک

بهره‌برداری عملیاتی از توربین گاز GE7HA.02 جنرال الکتریک در ایالت ایلینوی

بخش کسب‌وکارهای تولید توان شرکت GE Vernova، از آغاز بهره‌برداری عملیاتی از نیروگاه سیکل ترکیبی Three Rivers در ایالت ایلینوی آمریکا خبر می‌دهد. توان خروجی این نیروگاه بیش از ۱.۲ گیگاوات گزارش شده که برق موردنیاز ۱.۲۵ میلیون خانوار در بخش‌های شمالی ایالت ایلینوی را تامین خواهد کرد. این نیروگاه از دو بلوک اصلی تشکیل شده که هر کدام به یک واحد توربین گاز روزآمد GE7HA.02 به همراه یک توربین بخار STF-650 و یک ژنراتور W84 مجهز هستند. همچنین، سامانه یکپارچه کنترل نیروگاهی Mark* Vle محصول جنرال الکتریک، بر فرآیند ماشین‌های دوار نصب‌شده در این نیروگاه نظارت دارد.

شرکت آمریکایی CPV بهره‌بردار این نیروگاه، سومین تجربه همکاری خود با جنرال الکتریک ورنوا در نصب توربین‌های کلاس اچ را در پروژه جدید ایلینوی تجربه کرده‌است. پیکربندی نیروگاه مذکور به گونه‌ای طراحی شده که امکان کارکرد در دورهای پایین‌تر متناسب با نیاز مصرف شبکه را دارد. از این رو، تغییر چرخه‌های بازرسی و تعمیر تجهیزات نیروگاه به طور موثرتری منجر به کاهش هزینه‌های نگهداری و پشتیبانی خواهد شد.

با استفاده از تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نصب‌شده برای این نیروگاه، مرکز پایش و عیب‌یابی جنرال الکتریک مستقر در آتلانتا، بر عملکرد تجهیزات خود در این مرکز نظارت خواهد کرد. اولین ماشین کلاس اچ جنرال الکتریک، در نیروگاه سیکل ترکیبی شرکت CPV در شهر کانکتیکات نصب شده که توان خروجی آن نیروگاه ۸۰۰ مگاوات است. پروژه دوم هم مربوط به یک نیروگاه سیکل ترکیبی در ایالت پنسیلوانیا است.

توربین‌های گاز خانواده HA محصول جنرال الکتریک، در زمره بزرگترین ماشین‌های هم‌رده با بیشترین بهره‌وری در جهان شناخته می‌شوند. جنرال الکتریک تاکنون برای بیش از ۱۴۰ واحد از این توربین‌های گاز، از ۵۵ مشتری در ۲۱ کشور مختلف سفارش دریافت کرده‌است. ناوگان عملیاتی خانواده توربین‌های گاز کلاس HA جنرال الکتریک تاکنون بیش از ۱.۹ میلیون ساعت کاری را به ثبت رسانده‌اند.

منبع:

gasworld

#جنرال الکتریک #توربین گاز صنعتی #پروژه‌های نیروگاهی

2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 دیدگاه‌ها
1 پاسخ‌ها
0 دنبال‌کننده‌
 
پربازدیدترین دیدگاه‌ها
داغ ترین دیدگاه‌ها
2 نویسندگان دیدگاه
Pesg Authorاحمدرضا نویسندگان دیدگاه‌‌های اخیر
  مشترک شدن  
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
اطلاع رسانی
احمدرضا
مهمان
احمدرضا

۱/۹ میلیون ساعت که میشه صد و خورده ای سال چجوری ؟!؟!

Pesg Author
مدیر

با سلام و احترام
همانطور که در متن خبر تاکید شده، ناوگان عملیاتی توربین های گاز کلاس HA جنرال الکتریک از بیش از ۱۴۰ واحد ماشین تشکیل شده است. مجموع ساعات عملیاتی ۱۴۰ واحد به ۱،۹ میلیون ساعت رسیده است.
از حسن توجه شما سپاسگزاریم