گواهینامه صلاحیت پروازی

گواهینامه صلاحیت پروازی کانادا برای نمونه جدید موتور هواپیمای ATR42

دریافت گواهینامه صلاحیت پروازی برای موتور توربوپراپ PW127XT

بخش کانادایی شرکت پرت‌اندویتنی، از دریافت گواهینامه صلاحیت پروازی از سازمان هواپیمایی کشوری کانادا برای نمونه روزآمد موتور توربوپراپ PW127XT خبر می‌دهد. گواهینامه صلاحیت پروازی مذکور برای موتور ‌PW127XT-L صادر شده که نیروی پیشران نمونه جدید ATR42-600S با قابلیت نشست و برخاست در باند‌های کوتاه را تامین می‌کند.

با توجه به افزایش قدرت این نمونه از خانواده موتورهای توربوپراپ PW127، هواپیمای ATR42 قابلیت نشست و برخاست از باندهایی با مسافت ۸۰۰ متر را خواهد ‌داشت. با دریافت این گواهینامه انتظار می‌رود برنامه دریافت گواهینامه صلاحیت پروازی برای هواپیمای ATR42-600S نیز تا نیمه سال ۲۰۲۵ تکمیل‌ شود. بنابر اعلام شرکت سازنده این پرنده، بازار هدف اولیه‌ایی برای ۱۵۰ فروند از این هواپیما در ۲۰ سال آینده قابل تحقق خواهد بود.

پرت‌اندویتنی اولین بار در نمایشگاه هوایی دوبی ۲۰۲۱، از نمونه روزآمد PW127 پرده‌برداری کرد. در عین حال نمونه دیگری از موتور PW127XT-M که برای نصب بر روی نمونه‌های جدید ATR42 و همچنین برای هواپیمای ۷۲-۶۰۰ توسعه یافته، گواهینامه صلاحیت پروازی خود را یک سال پیش دریافت ‌کرد و توسط شرکت ایرکورسیکا مورد بهره‌برداری عملیاتی قرار‌گرفت.

بخوانید: تحویل اولین هواپیمای ATR 72 با موتور جدید به ایرلاین فرانسوی

نمونه دیگر از این خانواده موسوم به PW127XT-S نیروی پیشران هواپیمای توربوپراپ منطقه‌ای D328eco را تامین خواهد کرد که انتظار می‌رود تا سال ۲۰۲۶ عملیاتی شود. نمونه دیگر این خانواده موسوم به PW127XT-N با توان ترمودینامیکی بالاتر، اخیرا گواهینامه صلاحیت پروازی خود را دریافت‌ کرده‌است.

بنابر ادعای پرت‌اندویتنی، نمونه‌های جدید خانواده موتورهای توربوپراپ PW127 به گونه‌ای توسعه یافته‌اند که ۲۰ درصد کاهش در هزینه‌های نگهداری، سه درصد کاهش در مصرف سوخت و ۴۰ درصد افزایش در زمان بهره‌برداری عملیاتی را برای کاربران خود به ارمغان خواهند آورد. پرت‌اندویتنی اعلام کرد گواهینامه صلاحیت پروازی PW127XT-L به‌عنوان دویستمین گواهینامه صلاحیت پروازی دریافت‌شده‌ از مراجع هوانوردی ملی و بین‌المللی این شرکت ثبت شده‌است.

منبع:

flightglobal

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی