نیروگاه آلمانی

جنرال الکتریک تجهیزات لازم برای دو نیروگاه در آلمان را تامین می‌کند

تامین تجهیزات دو نیروگاه آلمانی

شرکت آلمانی EnBW، واحد کسب‌وکارهای توربین گاز شرکت آمریکایی GE Vernova را برای تامین توربین گاز کلاس اچ جهت نصب در دو نیروگاه تولید همزمان برق و حرارت در نزدیکی اشتوتگارت در خاک آلمان انتخاب کرده‌است. در قالب قرارداد همکاری بین دو طرف، ساخت دو نیروگاه در مناطق هیلبرون و آلتباخ و تامین تجهیزات و راه‌حل‌های پایش عملکرد و نظارت نرم‌افزاری و ارائه خدمات سرویس ده ساله انجام خواهد شد.

این دو نیروگاه تولید همزمان برق و حرارت جایگزین نیروگاه‌های قدیمی زغال‌سنگ‌سوز در این منطقه می‌شود و انتظار می‌رود تا سال ۲۰۳۰، امکان استفاده از ترکیب ۱۰۰ درصدی هیدروژن به‌عنوان سوخت در این نیروگاه‌های جدید فراهم شود. دو شرکت عمرانی آلمانی در این پروژه به GE Vernova کمک می‌کنند.

انتظار می‌رود این دو واحد نیروگاهی تا پایان سال ۲۰۲۶ وارد چرخه بهره‌برداری عملیاتی شوند و مجموعا ظرفیتی معادل ۱.۳۴ گیگاوات برق را برای تامین نیاز ۲.۴ میلیون خانوار آلمانی در منطقه تامین خواهد کرد. هر یک از این دو نیروگاه به یک واحد توربین گاز GE9HA.01، یک واحد توربین بخاط STF-D650، یک ژنراتور W88 و یک واحد ژنراتور بازیافت حرارتی بخار مجهز می‌شوند و هر دو به سامانه نرم‌افزاری پایش و کنترل عملکرد GE Vernova موسوم به Mark VIe مجهز خواهند شد.

بنابر ادعای مقامات محلی، انتظار می‌رود با اجرای این پروژه نیروگاهی و استفاده از تجهیزات روزآمد جنرال الکتریک، دست‌کم ۶۰ درصد از آلایندگی دی‌اکسیدکربن کاهش یابد.

منبع:

power-technology

#جنرال الکتریک #پروژه‌های نیروگاهی

دیدگاه بگذارید

avatar
  مشترک شدن  
اطلاع رسانی