نیروگاه‌های حرارتی

تمدید برنامه بروزرسانی نیروگاه‌های حرارتی در دستور کار روسیه

وزارت انرژی روسیه قصد دارد برنامه جامع ملی بروزرسانی نیروگاه‌های حرارتی این کشور را تمدید کند. نسخه جاری این برنامه تا سال ۲۰۳۱ پایان می‌یابد. بر اساس برنامه دولت روسیه قرار است نسخه بعدی برنامه مذکور، از سال ۲۰۳۱ به مدت ۱۰ سال اجرا شود. نیکولای شالگینوف وزیر انرژی روسیه، در مصاحبه با روزنامه کامرسانت، با تایید این مطلب اعلام کرد که همکارانش جزئیات مربوط به تمدید این طرح از سال ۲۰۳۱ را بررسی خواهند کرد.

بنابر اظهار این مقام ارشد دولت روسیه انتظار می‌رود تا پایان سال آینده، چارچوب کلی برای نسخه بعدی برنامه مدرن‌سازی نیروگاه‌های حرارتی این کشور ارائه شود. وزیر انرژی روسیه در مصاحبه با روزنامه کامرسانت همچنین تاکید کرد حمایت از تولید انرژی سبز مبتنی بر کاهش آلایندگی‌های محیطی در دستور کار دولت متبوع وی قرار دارد. شالگینوف همچنین بر اراده مصمم روسیه در تولید سوخت‌های پاک از جمله هیدروژن و تبدیل شدن به یکی از تامین‎کنندگان اصلی آن در جهان تاکید کرد.

دولت روسیه در قالب برنامه مدرن‌‌سازی نیروگاه‌های حرارتی این کشور که هم‌اکنون در حال اجرا است، در بازه‌های زمانی چند ساله پیشنهادهایی را از نیروگاه‌های فعال دریافت کرده و با تاکید بر حمایت از برنامه بومی‌سازی تولید توربین‌های گاز پرقدرت و انتقال فناوری از سایر کشورها با پرداخت یارانه و حمایت دولتی، پروژه‌های مختلف ارتقاء را تعریف و اجرا می‌کند. حمایت دولت روسیه از تمدید ده ساله این طرح از سال ۲۰۳۱ به بعد نشان می‌دهد که دست‌کم در دهه‌های ۲۰۲۰ و۲۰۳۰، صنعت نیروگاهی روسیه، یکی از جذاب‌ترین بازارهای جهان برای فعالان این حوزه خواهد بود.

 

منبع:

eprussia

 

*اجرای موفق پروژه ارتقا توربین گاز صنعتی در روسیه

*برنامه موس‌انرگو برای تعمیر و بازسازی پنج نیروگاه روسیه

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها