توربین گاز کلاس اچ جنرال الکتریک

توربین گاز پرقدرت جنرال الکتریک برای نیروگاه برزیل

سفارش توربین گاز کلاس اچ جنرال الکتریک توسط برزیل

جنرال الکتریک از انعقاد دومین قرارداد با شرکت خصوصی بهره‌بردار نیروگاهی برزیل موسوم به اِنِوا، برای تامین توربین گاز پرقدرت کلاس اچ خود خبر می‌دهد. این سفارش بخشی از پروژه افزایش ظرفیت نیروگاه آزولائو۲ به‌شمار می‌رود. اولین بار شرکت برزیلی انوا، در اکتبر ۲۰۲۲ سفارشی برای یک واحد توربین گاز کلاس اچ به جنرال الکتریک ارائه داد.

جنرال الکتریک متعهد شده‌ در قالب این قرارداد جدید، یک واحد توربین گاز GE7HA.02 را به همراه یک واحد توربین بخار SFT-A650 و ژنراتورهای H65 و H53 و همچنین ژنراتورهای بازیافت حرارتی بخار برای طرح توسعه این نیروگاه برزیلی تامین نماید. پس از تکمیل این پروژه ۵۹۰ مگاوات به ظرفیت برق تولیدی نیروگاه آزولائو افزوده می‌شود. انتظار می‌رود این واحد جدید از سال ۲۰۲۷ وارد چرخه بهره‌برداری عملیاتی شود.

مدیران جنرال الکتریک، دریافت سفارش دوم برای توربین گاز کلاس اچ خود توسط مشتری برزیلی را به‌عنوان نشانه‌ای از عملکرد مطمئن و اطمینان بازار صنعت نیروگاهی به این محصول روزآمد قلمداد می‌کند. دولت برزیل برنامه‌ای را با هدف کاهش قابل‌ملاحظه آلاینده‌های دی‌اکسیدکربن تا سال ۲۰۴۰ دنبال می‌کند. بر این اساس، برنامه منظمی برای بازنشسته‌کردن نیروگاه‌های زغال‌سنگ‌سوز و عملیاتی‌کردن نیروگاه‌های گازسوز سیکل ترکیبی در دستورکار قرار دارد.

منبع:

power-technology

#جنرال الکتریک #پروژه‌های نیروگاهی #توربین گاز صنعتی

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها