میدان گازی آرامکو

توربوکمپرسورهای آمریکایی برای پروژه توسعه میدان گازی آرامکو

پروژه توسعه میدان گازی آرامکو

شرکت آمریکایی بیکرهیوز، از تامین ۱۷ واحد کمپرسور گریز از مرکز متصل به توربین‌های گاز مشتق از موتور هوایی برای نصب در فاز سه پروژه توسعه میدان گازی آرامکو در عربستان سعودی خبر می‌دهد. در قالب این پروژه انتظار می‌رود خط لوله‌ای به طول ۴ هزار کیلومتر برای گسترش و تقویت شبکه توزیع گاز طبیعی در خاک این کشور حاشیه جنوبی خلیج فارس با هدف کاهش مصرف نفت و پایین‌ آوردن آلایندگی زیست محیطی متکی بر افزایش استفاده از گاز طبیعی، نصب و راه‌اندازی شود.

” ببینید: حضور بیکرهیوز در امارات [فیلم]

 پروژه گازرسانی ملی عربستان، یکی از بزرگترین پروژه‌های جهان در حوزه شبکه‌های توزیع هیدروکربن است که نخستین مرحله آن، در سال ۱۹۸۲ کلید خورده‌است. در مرحله اول، قابلیت تامین و انتقال ۵۶،۶ میلیون مترمکعب در روز توسط این شبکه فراهم شد. در مرحله بعدی، در سال ۲۰۰۱، شرکت آرامکو این شبکه را توسعه داد و بخش دیگری از این فعالیت در سال ۲۰۱۵ تکمیل شد.

 تاکنون بیکرهیوز بالغ بر ۱۸ واحد کمپرسور گریز از مرکز متصل به توربین‌های گاز مشتق از موتور هوایی را برای فازهای یک و دو این ابرپروژه به عربستان تحویل داده‌است. غول انرژی آرامکو برای تکمیل فاز سه این پروژه که انتظار می‌رود تا سال ۲۰۳۰ تکمیل شود، در نظر دارد تامین نیاز گاز طبیعی برای دستکم ۳۰ مجتمع فنی بزرگ این کشور در مناطق شرقی، مرکزی و غربی را تکمیل کند.

منبع:

gascompressionmagazine

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها