ایجاد مرکز آزمایش موتورهای توربینی دریایی در روسیه

شرکت گاریزونت وابسته به اتحادیه موتورسازان روسیه یوئی‌سی، بعنوان مرکز تعالی تست و ارزیابی موتورهای توربینی دریایی دی‌‌اس۷۱ در روسیه معرفی شده‌ است. تست استند و تجهیزات کامل آزمایشی مستقر در این شرکت، مورد تایید مراجع ذی‌صلاح در روسیه قرار گرفته و پس از انجام تعمیر و بازسازی موتورهای توربینی دریایی، اطمینان کافی از صحت عملکرد آنها برای ترخیص به منظور نصب بر روی شناورها انجام خواهد شد. فرآیند صحه‌گذاری و تایید کیفیت کاری این مرکز، پس از تعمیر، بازسازی و آزمایش صحه‌گذاری دومین موتور بطور کامل انجام شد.

در این مرکز، بطور تخصصی سامانه کنترل خودکار موتور دریایی موسوم به ای‌سی‌اس، مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و همچنین نرم‌افزارهای مرتبط با کنترل موتور بروزرسانی می‌شود. در تست استند این مرکز، پارامترهای مختلف شامل توان خروجی، سطح ارتعاشی و مصرف سوخت مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. همچنین اجابت الزامات استانداردی و آیین‌نامه‌ای و ملاحظات مرتبط به نصب موتور بر روی شناور، نیز در این مرکز ارزیابی می‌شود.

موتورهای توربینی دریایی

انجام برنامه تست جامع موتورها برای اولین بار، بطور کامل در روسیه انجام می‌شود و تجهیز این مرکز آزمایش به ابزارآلات روزآمد از جمله تجهیزات اندازه‌گیری و داده‌برداری و همچنین امکان پیاده‌سازی و یکپارچه‌سازی کامل موتور و نصب موتور روی سکوی تست، این مرکز را به مرجعی برای موتورهای توربینی دریایی در روسیه تبدیل کرده‌است. موتور توربینی دریایی دی‌اس۷۱، اساسا محصول کشور اوکراین است و روسیه با هدف ایجاد چرخه کامل نگهداری و پشتیبانی از این موتورها، مرکز مذکور در شرکت گاریزونت را مجهز کرده تا دیگر نیازی به دریافت این خدمات از اوکراین نباشد.

 

منبع:

uecrus

 

*توربین‌های گاز روسی با کاربرد دریایی در نمایشگاه سن پترزبورگ

*تقاضای بازار جهانی برای توربین‌های صنعتی و دریایی

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها