تولیدکنندگان توربین گاز صنعتی

میتسوبیشی در راس فهرست تولیدکنندگان توربین گاز صنعتی در سال ۲۰۲۳

فهرست تولیدکنندگان توربین گاز صنعتی

میتسوبیشی غول فناوری ژاپنی، در سال ۲۰۲۳ از حیث مجموع توان خروجی توربین‌های گاز صنعتی عرضه‌شده به بازار، با سهم ۳۶ درصدی در راس فهرست تولیدکنندگان توربین گاز صنعتی در جهان قرار گرفته‌است. همچنین میتسوبیشی ۵۶ درصد سهم بازار را در بخش توربین‌های گاز روزآمد با پیشتازی توربین گاز کلاس جِی خود در سال گذشته میلادی کسب کرده‌است. این دومین سال پیاپی است که میتسوبیشی به این موفقیت دست می‌یابد و رفته رفته جایگاه خود را در صنعت توربین‌های گاز صنعتی تثبیت می‌کند.

تمرکز اصلی میتسوبیشی بر روی توربین‌های گاز پرقدرت روزآمد شامل کلاس‌های اف، جی و جِی است. ماشین‌های کلاس جِی میتسوبیشی شامل نمونه JAC با خنک‌کاری هوا، تاکنون بالغ بر ۲.۳ میلیون ساعت عملیاتی را پشت سر گذاشته‌اند. همچنین اقبال بازار به این ماشین‌ها بسیار قابل‌توجه است و آمار تجمیع سفارش‌های دریافتی برای این توربین‌های گاز از مرز ۱۲۰ واحد عبور کرده‌است.

بررسی‌های داده‌های آماری نشان می‌دهد در سال‌های اخیر، توربین‌های گاز پرقدرت جذاب‌ترین بخش بازار در حوزه توربین گاز صنعتی را به خود اختصاص داده‌اند و تقاضا برای نصب آن‌ها در نیروگاه سیکل ترکیبی روندی فزاینده را دنبال می‌کند. در این میان، توربین گاز کلاس JAC میتسوبیشی با بهره‌وری ۶۴ درصد پیشتاز این خانواده از ماشین‌های پرقدرت است.

قابلیت استفاده از هیدروژن در سوخت،‌ یکی از شاخصه‌های مهم موردتوجه بازار توربین‌های گاز صنعتی است. در این میان، میتسوبیشی در نوامبر ۲۰۲۳ در تاسیسات آزمایشی خود در تاکاساگو، با موفقیت یک واحد توربین گاز کلاس JAC را با ترکیب ۳۰ درصدی هیدروژن در سوخت آن مورد ارزیابی دقیق عملیاتی قرار داد.

منبع:

power

#میتسوبیشی #توربین گاز صنعتی

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها