توربین گاز پرقدرت M701JAC

بهره‌برداری عملیاتی از توربین گاز پرقدرت میتسوبیشی در نیروگاه تایلند

راه‌اندازی دومین واحد توربین گاز پرقدرت M701JAC در تایلند

شرکت ژاپنی میتسوبیشی از تکمیل نصب و راه‌اندازی دومین واحد توربین گاز پرقدرت روزآمد M701JAC خود در یک نیروگاه سیکل ترکیبی استان رایونگ در تایلند خبر می‌دهد. بهره‌برداری عملیاتی از این واحد نیروگاهی از اولین روز اکتبر ۲۰۲۳ کلید خورد، در حالی که واحد نخست نیروگاه سیکل ترکیبی گازسوز نیز در اواخر مارس سال جاری میلادی وارد چرخه بهره‌برداری عملیاتی شد.

” بخوانید: آغاز کار سومین توربین پرقدرت روزآمد میتسوبیشی در تایلند

با نصب این توربین گاز روزآمد ژاپنی، مجموع توربین‌های گاز پرقدرت میتسوبیشی نصب‌شده در نیروگاه‌های رایونگ و چانبوری تایلند، به شش واحد رسید، این در حالی است که پنج واحد قبلی نصب‌شده، تاکنون رکوردی بالغ بر ۵۰ هزار ساعت عملیاتی را به ثبت رسانده‌اند.

دو نیروگاه سیکل ترکیبی مذکور مجموعا هشت واحد دارند که انتظار می‌رود تا پاییز سال ۲۰۲۴ همگی وارد چرخه بهره‌برداری عملیاتی شوند. پروژه ساخت و راه‌اندازی این دو نیروگاه توسط شرکت توسعه انرژی گلف در تایلند انجام می‌شود.

در عین حال، شرکت میتسوبیشی در پروژه ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی چانبوری تایلند نیز مشارکت دارد که این پروژه از اکتبر ۲۰۲۲ کلید خورده‌است. در نیروگاه مذکور، چهار واحد توربین گاز M701JAC محصول میتسوبیشی با ظرفیت مجموع ۲۶۵۰ مگاوات نصب شده‌است. نیروگاه رایونگ در فاصله ۱۳۰ کیلومتری جنوب شرقی بانکوک پایتخت تایلند واقع شده‌است. میتسوبیشی پروژه‌های تایلند را نقطه عطف مهمی در عرضه توربین‌های گاز خانواده JAC خود قلمداد می‌کند و امیدوار است که بر اساس داده‌های عملیاتی بدست‌آمده از این نیروگاه‌ها بتواند سهم بزرگ خود از بازار در این حوزه را حفظ نماید.

منبع:

poweronline

#میتسوبیشی #توربین گاز صنعتی #پروژه‌های نیروگاهی #نیروگاه سیکل ترکیبی

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها