مرکز تعمیر و نگهداری موتورهای هوایی در چین

راه‌اندازی مرکز تعمیر و نگهداری موتورهای هوایی در چین با همکاری رولزرویس

مرکز تعمیر و نگهداری موتورهای هوایی در چین

رولزرویس از همکاری با شرکت هواپیمایی حامل پرچم چین، برای راه‌اندازی یک مرکز نگهداری، تعمیر و بازسازی جت‌های مسافربری پهن‌پیکر در پکن خبر می‌دهد. مرکز خدمات موتورهای هوایی پکن موسوم به BAESL، با قابلیت انجام خدمات نگهداری، تعمیر و بازسازی برای سه موتور توربوفن بزرگ محصول رولزرویس، شامل ترنت۷۰۰، ترنت XWB-84 و ترنت۱۰۰۰ راه‌اندازی شده‌است. موتورهای مذکور، نیروی پیشران سه هواپیمای مسافربری پهن‌پیکر ایرچاینا، شامل ایرباس A330 و A350 و بوئینگ B787 دریم‌لاینر را تامین می‌کنند.

شرکت انگلیسی رولزرویس، هدف از راه‌اندازی این مرکز را صرفه‌جویی در هزینه‌ها و افزایش سهم خود در بازار خدمات تعمیر و نگهداری موتورهای هوایی در چین قلمداد کرده‌است. انتظار می‌رود این مرکز دست‌کم تا نیمه دهه ۲۰۳۰، به مشتریان چینی و سایر شرکت‌های هواپیمایی منطقه، خدمات خود را ارائه کند.

هم‌اکنون، بیش از ۶۰ درصد از هواپیماهای پهن‌پیکر فعال در خطوط هوایی چین، به موتورهای ساخت رولزرویس مجهز هستند و علاوه بر این، دست‌کم ۵۵۰ فروند از هواپیماهای مسافربری سفارش‌داده‌شده توسط شرکت‌های چینی نیز به موتورهای رولزرویس مجهز خواهند شد. بیش از ۹۰ درصد از هواپیماهای ایرباس A330 فعال در چین، به موتور ترنت۷۰۰ مجهز هستند.

بر اساس این آمار، رولزوریس انتظار دارد دست‌کم ۲۵۰ موتور از محصولات خود در سال، در مرکز جدید تعمیرات موتورهای هوایی پکن، مورد بازسازی قرار گیرند. شرکت BAESL،‌ از سرمایه‌گذاری مشترک رولزرویس و ایرچاینا شکل گرفته‌است.

منبع:

aerotime

#تعمیر و نگهداری موتور هوایی #رولزرویس #موتور هوایی

۰ ۰ رای ها
امتیازدهی به مقاله
مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها